Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Sprawcy brutalnego napadu na właściciela kantoru w Nowym Targu zatrzymani


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali pięciu sprawców brutalnego napadu na właściciela kantoru.

 

 - Do napadu doszło nad ranem 27 lipca 2018 r. w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli bardzo brutalni i bezwzględni, wobec mężczyzny jak i jego żony, których skrępowali i bili. W ten sposób przestępcy uzyskali min. klucze do samochodu, kantoru, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie sprawcy samochodem właściciela pojechali do jego kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, po czym z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z tego miejsca samochodem właściciela i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd - informuje mł. insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Reklama


Postępowanie w tej sprawie prowadzili nowotarscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.- Skrupulatna i drobiazgowa analiza zebranego materiału dowodowego w tej sprawie doprowadziła pod koniec września do przełomu. Policjanci wytypowali pierwszego podejrzewanego o udział w napadzie. We wtorek (tj. 25 września br.) w Warszawie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali pierwszego ze sprawców tj. 24-letniego mieszkańca Warszawy. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania rozboju (art. 280 §2 kk - za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3). Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania (początkowo na trzy miesiące, a potem areszt został przedłużony) - wyjaśnia rzecznik.

Dalsze działania operacyjne policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie doprowadziły do zatrzymania 2 stycznia 2019 roku na Śląsku i Mazowszu kolejnych czterech sprawców napadu.- Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Śląska - w wieku od 39 do 41 lat. 3 stycznia br. usłyszeli zarzuty rozboju (z art. 280 § 2 kk), a 4 stycznia br. sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje mł. insp. Sebastian Gleń.

Fot. KWP w KrakowieKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.