Start
Aplikacja Góral Info

MORD w Nowym Targu. Oficjalne poświęcenie i otwarcie

Czytaj więcej...W Nowym Targu przy Zespole Szkół Technicznych oficjalnie otwarto Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. W Centrum szkolenia kierowców będzie można zdawać egzaminy praktyczne i teoretyczne w kategorii B i B1 oraz egzaminy teoretyczne w kategorii A.

Dodaj komentarz

Rozpoczęto budowę hali sportowej w Zakopanem (zdjęcia)

Czytaj więcej...Podpisano umowy i oficjalnie wbito pierwsze łopaty w miejscu gdzie ma staną wielofunkcyjna hala sportowa. Budynek ma powstać do 30 czerwca 2016 roku, a jego koszt to ponad 21,5 mln zł. Budowa w całości ma zostać pokryta z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Sprawa walizki z ładunkiem wybuchowym wyjaśniona

Czytaj więcej...Udało się ustalić pochodzenie podejrzanej walizki, znalezionej wczoraj w samochodzie na ulicy Bolesława Wstydliwego. Okazało się, że faktycznie znajdował się w niej ładunek wybuchowy, ale niegroźny, który miał na celu ewentualne zniszczenie dokumentów znajdujących się w środku.

Dodaj komentarz

Napad na kantor w Jabłonce. Łupem padło 200 tys.

Czytaj więcej...Dziś około 7.40 dwóch sprawców napadło na kantor w pobliżu Urzędu Gminy w Jabłonce. Policja ściga bandytów ustawiając blokady na drogach.

Dodaj komentarz

Gabriel Samolej: Życie nauczyło mnie walki

Czytaj więcej...- Nie było to dla mnie łatwe aby zdecydować się na kandydowanie, ale po wielu przemyśleniach i namowach mieszkańców tego miasta zdecydowałem się podjąć tak zaszczytnej funkcji jaką jest być przedstawicielem miasta – mówił podczas spotkania kandydat na burmistrza Gabriel Samolej. Przedstawiciel Komitetu Wyborczego Wyborców Nowotarskie Fair Play chce objąć stanowisko włodarza, aby wdrożyć w życie pomysły, które przez ostatnie osiem lat były odrzucane przed większość rządzącą w Radzie Miasta.

Dodaj komentarz

Saperzy zabiorą pakunek i zdetonują go w bezpiecznym miejscu

Czytaj więcej...Przed godziną 23 na miejsce zgłoszenia przyjechali saperzy, aby przyjrzeć się podejrzanej walizce. Po oględzinach stwierdzono, że we wnętrzu znajdują się przewody. W związku z tym zarządzono wezwanie kolejnej ekipy, która przetransportuje ładunek w bezpieczne miejsce, a następnie go zdetonuje.

Dodaj komentarz

Alarm bombowy w Nowym Targu - ewakuacja mieszkańców ul. Bolesława Wstydliwego

Czytaj więcej...Na ul. Bolesława Wstydliwego w Nowym Targu ogłoszony został alarm bombowy. Mieszkańcy zostali ewakuowani. Policja wszczęła procedury i zabezpieczyła teren. Na miejsce jadą pirotechnicy z Krakowa.

Dodaj komentarz

78 - latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

Czytaj więcej...Na drodze gruntowej w Jaworkach doszło do przewrócenia ciągnika na 78 - letniego mężczyznę. Mieszkaniec Jaworek w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu.

Dodaj komentarz

Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju dla Marka Fryźlewicza

Czytaj więcej...Burmistrz Marek Fryźlewicz został odznaczony przez Ministra Obrony Narodowej Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Na uroczystości w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Krakowie odznaczenie w imieniu Ministra Burmistrzowi przypiął Dowódca 6. Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. Adam Joks. Złotym Medalem obok Burmistrza odznaczeni zostali m.in. Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek i Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Mróz.

Dodaj komentarz

Zakopane ma reprezentacyjny zespół góralski

Czytaj więcej...W zeszłym roku podczas 45 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich dyrektor Biura Promocji Zakopanego zapowiedział, że miasto Zakopane będzie miało swój oficjalny zespół i słowa dotrzymał. Wczoraj udało się podpisać w Urzędzie Miasta w Zakopanem umowę z parafialnym zespołem regionalnym "Giewont".

Dodaj komentarz

Rozpoczyna się akcja Znicz

 

 

 

W najbliższych dniach po raz kolejny organizowana jest akcja "Znicz". Większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem setek kilometrów.

Dodaj komentarz

Zaginął Paweł Podczerwiński z Czarnego Dunajca - policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Czytaj więcej...Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzi poszukiwania Pawła Podczerwińskiego, 34 - letniego mieszkańca Czarnego Dunajca (ur. 09.01.1980).

2 komentarze

Reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu

- Niskie temperatury i zimowe warunki bywają przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Każdego roku odnotowujemy przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W ubiegłym roku, w zimie zmarło z tego powodu kilkanaście osób, dwa lata wcześniej – 42 osoby – apelują policjanci.  W wielu przypadkach, dzięki informacjom przekazywanym przez różne osoby policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem ratując im życie

Dodaj komentarz

KWW Solidarni z Wyborcami zaprezentował swój program

Czytaj więcej...Do wyborów samorządowych coraz bliżej. 16 listopada wybierzemy wójtów, burmistrzów, radnych wojewódzkich, powiatowych i gminnych. W gminie Czarny Dunajec o reelekcję ubiega się obecny wójt Józef Babicz reprezentujący KWW Solidarni z Wyborcami.

1 komentarz

15 nowych ratowników TOPR-u

Czytaj więcej...Ratowanie ludzi zwłaszcza w Tatrach do łatwych zajęć nie należy. Często ratownicy niosąc pomoc innym narażają swoje życie. Mimo to, co roku do TOPR-u zgłaszają się nowi kandydaci na ratowników. Jednak nielicznym z nich uda się uścisnąć dłoń naczelnika TOPR i otrzymać odznakę z niebieskim krzyżem.

Dodaj komentarz

Jarosław Gowin wspiera kandydaturę Marka Wierzby

Czytaj więcej...W biurze poselskim Edwarda Siarki odbyła się konferencja z udziałem Jarosława Gowina. Lider Polski Razem przybył do Nowego Targu, aby swoją osobą wesprzeć kandydaturę Marka Wierzby do Sejmiku Wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Utrudnienia w ruchu na drodze powiatowej Harklowa-Tylmanowa

Czytaj więcej...Od 27 października do 7 listopada wykonywane będą roboty bitumiczne związane z ułożeniem nowej nawierzchni na odcinku Przełęcz Knurowska - od granicy gminy Nowy Targ i Ochotnica Dolna w kierunku Ochotnicy, w ciągu drogi powiatowej Harklowa - Tylmanowa.

Dodaj komentarz

Wirus ebola w urzędach. Policja sprawdza budynki (zdjęcia)

Czytaj więcej...Dziś od rana instytucje państwowe otrzymują e-mail informujący o obecności wirusa ebola i materiałów wybuchowych w swoich siedzibach. Choć zgłoszenie wygląda na fałszywy alarm, to policjanci muszą sprawdzić każde miejsce do którego została wysłana podejrzana wiadomość.

Dodaj komentarz

Zatrzymany za papierosy, wpadł z narkotykami w domu

Czytaj więcej...Nowotarscy policjanci zatrzymali mieszkańca Gronia, który wpadł po kolejnej kradzieży papierosów. 

Dodaj komentarz

Potrójna uroczystość OSP Czarny Dunajec (zdjęcia)

Czytaj więcej...W minioną niedzielę czarnodunajecka Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła potrójną uroczystość - 120 - lecie OSP, 85 - lecie miejscowej strażackiej Orkiestry Dętej, poświęcenie i przekazanie nowego samochodu strażackiego.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
46

stat4u