Start
Aplikacja Góral Info

"Weekend" charytatywnie dla Tomka (zdjęcia)

Czytaj więcej...W Rabce-Zdroju odbył się koncert zespołu Weekend znanego z przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Wydarzenie miało charakter charytatywny, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na leczenie Tomka Cebulskiego chorego na czerniaka złośliwego.

Dodaj komentarz

Inwestycje drogowe w gminie Łapsze Niżne

Czytaj więcej...Na terenie Gminy Łapsze Niżne rozpoczęły się roboty budowlano - drogowe wraz z częściowym finansowaniem wykonanej inwestycji przez okres czterech lat. 

1 komentarz

Alarm bombowy w nowotarskim sądzie. Straż pożarna ewakuuje cały budynek

Czytaj więcej...Od rana na terenie całej Polski instytucje państwowe otrzymują e-maile z informacją o podłożonym ładunku bombowym. Podobna wiadomość została wysłana do nowotarskiego sądu około godziny 12.00.

Dodaj komentarz

Stłuczka na "Zakopiance"

Czytaj więcej...W poniedziałek w rejonie skrzyżowania ul. Kasprowicza w Poroninie z droga krajowa DK-47 "Zakopianką" doszło do kolejnego zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

Dodaj komentarz

Zwyzywali i zaatakowali policjantów

Czytaj więcej...Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu po tym jak napadli na interweniujących policjantów. Odpowiedzą za napaść i znieważenie stróżów prawa. Każdemu z zatrzymanych grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

Remiza OSP Szczawnica w remoncie

Czytaj więcej...Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda osobiście odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy umowę na dofinansowanie dalszej części remontu remizy OSP w Szczawnicy. Z wnioskiem o środki finansowe w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2014” miasto wystąpiło w kwietniu br. Dodaj komentarz

Czołówka w Niedzicy (zdjęcia)

Czytaj więcej...W niedzielne popołudnie ok. godz. 16.00 w Niedzicy doszło do zderzenie czołowego dwóch samochodów osobowych.

 

Dodaj komentarz

Zołotar ex-honorowym obywatelem miasta

Nowotarscy radni podczas XLV Sesji Rady Miasta Nowego Targu zdecydowali, że Iwan Fiodorowicz Zołotar jest niegodny tytułu honorowego obywatela miasta Nowy Targ. Rozpatrywana uchwala była oparta o opinie IPN i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska.

Dodaj komentarz

Hotel Bachledówka bawi się ekologicznie (zdjęcia)

Czytaj więcej...20 lipca w Czerwiennem odbył się I Małopolski Rodzinny Piknik Ekologiczny na Podhalu. Na terenie Hotelu Bachledówka miały miejsce m.in. ekozabawy, rodzinne konkursy z nagrodami, degustacje potraw ekologicznych i pokazy Strongmanów.

Dodaj komentarz

Gaździna Roku i Orle Pióro na IX Brzegowskich Nucickach (zdjęcia)

Czytaj więcej...Podczas "IX Brzegowskich Nucicek” wchodzących w skład XIII Tatrzańskich Wici odbyły się konkurencję mające na celu wyłonienie gaździny roku. W plan tegorocznej edycji festynu wpisało się także pierwsze wręczenie Orlich Piór – statuetek nagradzających firm, instytucje lub osoby, które przez swoje działania w szczególny sposób wpłynęły na promocję regionu.

Dodaj komentarz

Śmierć na Snozce

Czytaj więcej...Tragiczne zakończenie miał wczorajszy dzień w Kluszkowcach, gdzie na drodze głównej na przełęczy Snozka w wyniku potrącenia zginął 35 - letni mężczyzna, mieszkaniec Krośnicy.

5 komentarzy

Nocna kolizja w Waksmundzie (zdjęcia)

Czytaj więcej...W godzinach nocnych w Waksmundzie, na drodze krajowej w kierunku Nowego Targu doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych.

 

Dodaj komentarz

"Góralskie Jodło" w Łopusznej (zdjęcia)

Czytaj więcej...W dniu 20 lipca br. Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej po raz 42. gościł uczestników Konkursu Potraw Regionalnych „Góralskie Jodło”. Impreza kulinarna cieszy się od lat niezmienną popularnością, a do Łopusznej zjeżdżają mieszkańcy całej gminy Nowy Targ oraz liczni turyści.

Dodaj komentarz

XXIII Orawskie Lato w Jabłonce (zdjęcia)

Czytaj więcej...Tegoroczne XXIII "Orawskie Lato" w Jabłonce miało nieco inny charakter niż w latach poprzednich, a to za sprawą nadania gminie Jabłonka, Flagi Honorowej Rady Europy przyznawanej gminom za propagowanie idei europejskich w duchu wolności i pokoju.

Dodaj komentarz

Jabłonka - nowy most na Guzówce oddany

Czytaj więcej...W piątek 18 lipca został oddany do użytku nowy most na potoku Piekielnik na Guzówce w Jabłonce. Obiekt bobłogosławił i poświęcił ks. Michał Królik.

Dodaj komentarz

Magdalena Małochleb Miss Małopolski 2014

Czytaj więcej...18 najpiękniejszych dziewczyn z całej Małopolski wzięło udział w tegorocznych wyborach Miss Polonia Małopolski, które tradycyjnie odbyły się w hotelu Mercure w Zakopanem.

1 komentarz

Maria Staszel z Cichego i Konrad Urbańczyk z Rabki - Zdroju mistrzami Polski w dojeniu sztucznej krowy (zdjęcia)

Czytaj więcej...W dniu 19 lipca 2014r., czyli tradycyjnie w trzecią sobotę lipca, na terenie Parku Rozrywki Rabkoland przy pięknej pogodzie oraz licznie przybyłej publiczności odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy „Robculi”. W rozgrywce finałowej udział wzięło 35 zawodników w tym 16 kobiet i 19 mężczyzn.

Dodaj komentarz

Karty projektów subregionalnych złożone

Czytaj więcej...Do 15 lipca bieżącego roku trwał nabór propozycji projektów, które potencjalnie mogą otrzymać dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w perspektywie 2014 – 2020. Nabór został ogłoszony w miesiącu czerwcu przez Urząd marszałkowski Województwa Małopolskiego, a wszystkie propozycje zgłaszane przez samorządy, organizacje pozarządowe, czy też przedsiębiorców zostały zebrane w Banku projektów Regionalnych. Kolejno będą one podlegały ocenie zgodności z założeniami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Dodaj komentarz

Nowotarscy radni apelują do premier Bieńkowskiej

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Targu, radni przyjęli apel do Elżbiety Bieńkowskiej, wicepremier rządu RP, ministra infrastruktury i rozwoju oraz do Ewy Tomali – Boruckiej,p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrado podjęcie stosownych działań do opracowania kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych oraz ich realizację na drodze krajowej nr 47 tzw. Zakopiance oraz o niezwłoczne złożenie wniosku do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji ZRiD dla odcinka Rdzawka – Nowy Targ, nie wstrzymywanie rozpoczętego postępowania oraz zabezpieczenie w kolejnych budżetach w pierwszej kolejności środków na wykup gruntów.

1 komentarz

Pożar domu w Suchem (zdjęcia)

Czytaj więcej...Suche: Tuż po godzinie 1.00 strażacy zostali zadysponowali do pożaru drewnianego budynku  mieszkalnego w miejscowości Suche (gmina Poronin).

Dodaj komentarz
stat4u