Start
Aplikacja Góral Info

Mecz odwołany - Szarotki w półfinale!

Czytaj więcej...Tuż przed godziną 16.00 do sekretariatu MMKS Podhale Nowy Targ trafił komunikat PZHL podpisany przez Janusza Wierzbowskiego, prezesa PHL Sp. z o.o. Zgodnie z nim, wczorajsze spotkanie MMKS Podhale Nowy Targ vs Comarch Cracovia zostało uznane jako zwycięskie na rzecz MMKS Podhale Nowy Targ.

Dodaj komentarz

Poszukiwania Piotra Chudego zakończone

Czytaj więcej...Poszukiwania Piotra Chudego zostały zakończone. Policjantom udało się ustalić miejsce jego pobytu.

– W dniu 5 marca 2015 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ustalili miejsce pobytu zaginionego Piotra Chudy poszukiwanego od dnia 27 lutego 2015 roku – informuje podkom. Roman Wolski, rzecznik nowotarskiej policji. – W związku z powyższym odwołuje się poszukiwania – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że Piotr Chudy, 34 - letni mieszkaniec Raby Wyżnej 27 lutego br. wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 2 marca.

AG

6 komentarzy

Powiat nowotarski: spotkanie wójtów i burmistrzów

Czytaj więcej...W miniony poniedziałek (2 marca br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów z terenu powiatu nowotarskiego. Podczas obrad wybrano przedstawiciela gmin i miast powiatu do Forum Subregionu Podhalańskiego. Niemal wszyscy wójtowie i burmistrzowie wyrazili również chęć uczestniczenia w postępowaniu przetargowym na wspólny zakup energii elektrycznej w drodze zamówienia publicznego. Inicjatywa pozwoli, po raz kolejny, osiągnąć duże oszczędności w tym zakresie.

1 komentarz

Zakopane będzie gościć ambasadorów

Czytaj więcej...Do Zakopanego przybędą szefowie Misji Dyplomatycznych akredytowani w RP. W dniach 6-8 marca br. goście odwiedzą m.in. Galerię Sztuki XX wieku w Willi Oksza, a także wezmą udział w warsztatach kulinarnych z Karolem Okrasą.

Dodaj komentarz

Wybory sołeckie w gminie Czarny Dunajec

W najbliższą niedzielę, 8 marca odbędzie się pierwszy etap wyborów sołtysów i członków Rad Sołeckich w gminie Czarny Dunajec. Włodarzy wybiorą mieszkańcy sołectw Dział, Piekielnik, Pieniążkowice, Podczerwone, Podszkle, Wróblówka, Załuczne. Głosowanie odbędzie się w godz. 8.00 - 18.00.

Dodaj komentarz

Harklowa: bus zderzył się z samochodem osobowym

Czytaj więcej...Po godz. 16.00 w Harklowej doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia, poszkodowana została jedna osoba.

Dodaj komentarz

Wypadek w Ratułowie - dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej...Opady śniegu sprawiają, że podhalańskie drogi stały się bardzo śliskie. Przekonał się o tym kierowca samochodu, który w Ratułowie, na jednej z bocznych dróg wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust.

Dodaj komentarz

Zakopane bez uchwały o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Czytaj więcej...Zakopane jest jedyną w Polsce gminą, która nie podjęła uchwały w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na ostatniej sesji Rady Miasta, uchwała o Gminnym Programie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochronie Ofiar Przemocy w Rodzinie po raz dziewiąty została odrzucona.

Dodaj komentarz

Uwaga na utrudnienia na zakopiance

Czytaj więcej...Zima nie odpuszcza. Pogoda wpływa niekorzystnie na warunki na drogach. Na zakopiance pojawiły się utrudnienia.

3 komentarzy

Mieszkaniec Nowego Bystrego wciąż nie został odnaleziony

Czytaj więcej...W dalszym ciągu nie odnaleziono 62-letniego mieszkańca Nowego Bystrego. Jan S. był widziany ostatni raz 24 lutego w godzinach wieczornych w rejonie Butorowego Wierchu. Niestety, mimo wytężonych poszukiwań służb, do tej pory nie udało się go odnaleźć.

Dodaj komentarz

Zaginął Piotr Chudy z Raby Wyżnej

Czytaj więcej...Policja poszukuje zaginionego Piotra Chudego, 34 - letniego mieszkańca Raby Wyżnej, który 27 lutego wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Zderzenie w Klikuszowej

Czytaj więcej...W Klikuszowej (kierunek Obidowa) doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, seata i skody. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Dodaj komentarz

Zderzenie dwóch samochodów w Rokicinach Podhalańskich

Czytaj więcej...Jedna osoba - mieszkanka Skawy została przetransportowana do szpitala, po zderzeniu dwóch samochodów w Rokicinach Podhalańskich.

Dodaj komentarz

Podwyżki diet radnych gminy Łapsze Niżne nie będzie

Czytaj więcej...Na ostatniej sesji rady gminy Łapsze Niżne, radni mieli poruszyć kwestię podwyżki diet, zasad ich przyznawania, a także zwrotu kosztów podróży służbowych. Projekt stosownej uchwały nie trafił jednak pod głosowanie, szybko zniknął z programu obrad. Przypomnijmy, że inicjatorami złożenia wniosku byli radni Maciej Płachta, Dariusz Kopaczka i Antoni Szewczyk.

Dodaj komentarz

Zakopane: takiego rekordu jeszcze nie było!

Czytaj więcej...Uczestnikom 12H SLALOM MARATONU ZAKOPANE 2015 udało się ustanowić niezwykły rekord. Drużyna Mistrzów i Reprezentantów Polski w narciarstwie alpejskim przejechała łącznie 559 kilometrów w 12 godzin! Trasa slalomu giganta miała długość 1 kilometra, a zawodnicy jeździli non-stop od godziny 8.00 do 20.00.

Dodaj komentarz

Strażacy alarmują: tlenek węgla zabija rocznie ponad 100 osób

Czytaj więcej...Każdego roku, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla umiera ponad setka osób, a kolejnych dwieście ulega podtruciu. Choć sezon grzewczy zmierza ku końcowi, zakopiańscy strażacy wciąż odnotowują zwiększoną liczbę interwencji związanych z nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych, instalacji gazowych oraz przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych. Tego typu zdarzenia skutkują zazwyczaj stratami materialnym, bywa jednak, że w ich wyniku dochodzi do utraty zdrowia lub życia mieszkańców.

Dodaj komentarz

Znamy priorytety Euroregionu „Tatry”

Czytaj więcej...W 2014 roku w Unii Europejskiej rozpoczął się nowy okres finansowania, który potrwa do 2020 roku. Bogusław Waksmundzki, Przewodniczący Rady Związku Euroregionu „Tatry” wyjaśnia zasady gospodarowania tymi środkami w Euroregionie Tatry, a także zdradza, co stanie się w przyszłości z mikroprojektami.

1 komentarz

Wawrzyniec Pawski wygrał Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 1 marca w Parku Miejskim.

Czytaj więcej...

Wawrzyniec Pawski wygrał Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 1 marca w Parku Miejskim w Zakopanem.

Dodaj komentarz

27 litrów krwi dla potrzebujących

Czytaj więcej...

W niedzielę 1 marca w parafii św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju zorganizowana została cykliczna akcja krwiodawstwa zorganizowana przez nowotarski oddział RCKiK w Krakowie.

Dodaj komentarz

Podwójne zawody LOTOS Cup 2015 w Szczyrku

Czytaj więcej...Młodzi narciarze z Polski, Czech i Kazachstanu w piątek, 27 lutego mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w bardzo sprawiedliwych warunkach na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku. Podczas kolejnych w tym sezonie zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2015 było praktycznie bezwietrznie. Oprócz dwóch serii konkursowych zawodnicy wzięli dziś także udział w jednoseryjnych zawodach skoków narciarskich na HS-77 i HS-106, ponieważ podczas poprzedniej edycji LOTOS Cup w drugim dniu zawodów wiatr uniemożliwił przeprowadzenie rywalizacji na obiektach większych niż HS-44.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 53

stat4u