Start
Aplikacja Góral Info

Deszcz uniemożliwia wylanie asfaltu na estakadzie w Zakopanem

Czytaj więcej...Remont zakopiańskiej estakady trwa i jest uciążliwy dla kierowców, o czym mogą przekonać się wszyscy podróżujący po Zakopanem. Prace nad żelbetową konstrukcją łączącą Zakopane z drogą w stronę Kościeliska dobiegają końca, jednak padający deszcz uniemożliwia wylanie asfaltu, a co za tym idzie ukończenia inwestycji.

Dodaj komentarz

Leczenie Tomasza Cebulskiego zrefunduje NFZ

Czytaj więcej...Tomasz Cebulski, 27 - latek ze Skawy chory na złośliwego czerniaka rozpoczął leczenie, które sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia na skutek interwencyjnego zakupu leku przez Centrum Onkologii w Warszawie. W związku z tym wszystkie pieniądze zebrane charytatywnie na rzecz Tomka przekazane zostaną na innych potrzebujących, podopiecznych fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu.

Dodaj komentarz

Areszt tymczasowy za rozbój

Czytaj więcej...Nowotarscy policjanci zatrzymali na Al. Tysiąclecia w Nowym Targu 25 - letniego mieszkańca stolicy Podhala, który wspólnie z dwoma nie ustalonymi sprawcami poprzez zadawanie uderzeń, doprowadzili do stanu bezbronności 40 - latka także mieszkańca Nowego Targu, a następnie usiłowali dokonać kradzieży.

Dodaj komentarz

Zakorkowana "Zakopianka"

 

Czytaj więcej...Wakacyjne remonty nie ominęły także „Zakopianki” na odcinku od Nowego Targu po Biały Dunajec.

 

Dodaj komentarz

XII Dzień Polowaca w Jurgowie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Kolejną imprezą w ramach tegorocznych Tatrzańskich Wici był Dzień Polowaca w Jurgowie. Impreza ta odbyła się już po raz 12. "Dzien Polowaca" to przede wszystkim tradycyjny konkurs strzelecki "O jurgowską Flintę", a także promocja kultury regionalnej poprzez występy, konkursy, kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła, a także prezentacja kuchni regionalnej.

Dodaj komentarz

Nowotarżanin zatrzymany za tytoń w samochodzie

Czytaj więcej...Ponad 1000 sztuk papierosów, 46 kilo ciętego tytoniu, 30 sztuk perfum podrobionych marek i 20 litrów alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci nowotarskiej komendy u 42 - letniego mieszkańca Nowego Targu.

Dodaj komentarz

Hodował konopie w lesie

Czytaj więcej...Funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu Policji zatrzymali 25 - letniego mieszkańca Rabki Zdrój, który hodował na terenie zagajnika na górze Grzebień konopie indyjskie.

3 komentarzy

Zmarł Mieczysław Wasilewski, wnuk siostry Mieczysława Karłowicza

26 lipca zmarł mieszkający w Anglii Mieczysław Wasilewski, wnuk siostry Mieczysława Karłowicza, Wandy z Karłowiczów Wasilewskiej.

Dodaj komentarz

XIV Witowiańsko Watra - Kamil Kluś Podobny z Kościeliska mistrzem świata w jedzeniu bundzu na czas (zdjęcia)

Czytaj więcej...Występy zespołów regionalnych z Polski, Słowacji, a nawet Meksyku, konkursy, Mistrzostwa Świata w jedzeniu bundzu na czas - tak w skrócie można scharakteryzować tegoroczną XIV Witowiańska Watrę, imprezę organizowaną w Witowie w ramach XIII Tatrzańskich Wici pod patronatem gazety Góral Info Extra.

Dodaj komentarz

XII Święto Borówki w Zubrzycy Górnej (zdjęcia)

Czytaj więcej...Borówka to popularny leśny owoc, który był bohaterem niedzieli 27 lipca w Zubrzycy Górnej, gdzie odbyło się XII Święto Borówki. Impreza w Orawskim Parku Etnograficznym Górnej Orawy połączona była także z Inauguracją VI Festiwalu Muzyki Kameralnej w kościele Matki Bożej Śnieżnej.

Dodaj komentarz

"Najważniejsza droga wiedzie do świętości” - VI Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel

Czytaj więcej...Od uroczystej mszy św. w kościele św. Krzyża w Zakopanem zainaugurowana została VI Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel pod hasłem "Najważniejsza droga wiedzie do świętości”, po której wszyscy uczestnicy udali się tradycyjnie jeszcze pieszo na Giewont, by pomodlić się przy krzyżu, symbolu polskiej wiary, który upodobał sobie św. Jan Paweł II.

Dodaj komentarz

Saflarzańsko Watra (zdjęcia)

Czytaj więcej...Saflarzańsko Watra to coroczna impreza mająca na celu prezentację dziecięcych zespołów regionalnych z terenu gminy Szaflary. Imprezę już po raz 4. na "Błoniach Szaflarzańskich" zorhganizował miejscowy oddział Związku Podhalan przy współpracy Urzędu Gminy Szaflary, parafii pw. św. Andrzeja Apostoła, OSP Szaflary i sołectwa Szaflary.

Dodaj komentarz

Pieniądze dla gospodyń

Czytaj więcej...Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, zarezerwował w budżecie województwa 800 tys. zł. na działalność małopolskich Kół Gospodyń Wiejskich - stowarzyszeń gospodyń wiejskich zarejestrowanych na poziomie gminnym. W związku z tym w całym województwie odbyło się 19 spotkań, w których udział wzięło ponad 100 kobiet. Ostatnie seminarium miało miejsce w Poroninie. 

Dodaj komentarz

Nowy chodnik w Mizernej

Czytaj więcej...Zakończyła się budowa prawie półkilometrowego chodnika w centrum Mizernej. Pobocze oficjalnie zostało już przekazane do użytkowania mieszkańców.

Dodaj komentarz

Wypas owiec na górskich halach już na półmetku (zdjęcia)

Czytaj więcej...Tegoroczna wczesna wiosna sprzyjała tradycyjnym wypasom owiec na górskich halach. Częste opady deszczu i stosunkowo umiarkowane temperatury były gwarantem dobrego wzrostu roślinności, co sprawiło, że owce miały dostatek pożywienia. Z kolei duża ilość zgromadzonej trawy pozwala na zrobienie sporych zapasów dobrego siana.

Dodaj komentarz

Nowotarska para zaatakowana przez zakopiańczyków. Powodem były frytki

Czytaj więcej...Funkcjonariusze nowotarskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców Zakopanego w wieku 27 i 19 lat, którzy w dniu 22 lipca o godzinie 20:10 w Nowym Targu przy ul. Podhalańskiej dokonali pobicia 27 letniego mieszkańca Nowego Targu.

Dodaj komentarz

Co to za budowla?

Czytaj więcej...SZCZAWNICA: „Co to za budowla?” – pytają się nawzajem mieszkańcy a nawet goście Szczawnicy.  „Nie szkoda tyle desek i roboty skoro wejście do urzędu jest z drugiej strony?” – dodają co niektórzy, ci bardziej przedsiębiorczy.

Dodaj komentarz

Po dwóch latach przerwy „Pod Wierchami” znów działa

Czytaj więcej...Restauracja „Pod Wierchami” znajdująca się w Rabce-Zdroju została ponownie uruchomiona po dwóch latach przerwy. Razem z nowym właścicielem w lokal zostało tchnięte drugie życie, które zaowocowało utworzeniem miejsca spotkań, w którym każdy poczuje rodzinną atmosferą i będzie mógł uraczyć się daniami obiadowymi przygotowanymi według znanych i sprawdzonych od pokoleń sposobów.

1 komentarz

Pielgrzymi wyruszyli do Częstochowy (zdjęcia)

Czytaj więcej...23 lipca po raz 33 z Bachledówki wyruszyli pielgrzymi, zmierzający na Jasną Górę. Wierni przez kolejne 8 dni wędrówki będą rozważać swoją wiarę oraz powierzać Stwórcy swoje troski, lęki i smutki. 31 lipca pielgrzymka zawita do Sanktuarium jasnogórskiego, by w modlitwie zakończyć trud podróży oraz powierzyć swoje intencje Bogu.

1 komentarz

"Weekend" charytatywnie dla Tomka (zdjęcia)

Czytaj więcej...W Rabce-Zdroju odbył się koncert zespołu Weekend znanego z przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Wydarzenie miało także charakter charytatywny, a zbierane przez cały dzień pieniądze zostały przeznaczone na leczenie Tomka Cebulskiego chorego na czerniaka złośliwego.

3 komentarzy


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
40

stat4u