Start
Aplikacja Góral Info

Grzegorz Watycha: Rozbijmy panujący w Nowym Targu układ

Czytaj więcej...- Wydaje się, że po tak długim okresie sprawowania władzy przez obecną ekipę przyszedł czas na zmiany choćby dla dania miastu świeżego oddechu, powiewu czegoś innego, bo inaczej miasto będzie się dusić. Stąd nasza oferta. Tu i teraz jest czas na to, by Nowy Targ dał sobie szansę i postawił na coś innego - mówił Grzegorz Watycha podczas spotkania, na którym zaprezentował swoją kandydaturę na burmistrza. Ubiegający się o stanowisko włodarza miasta chce zakończyć 18 – letnią kadencję Marka Fryźlewicza, który jego zdaniem marnotrawi miejskie pieniądze i nie działa dla dobra Nowego Targu.

Dodaj komentarz

"Podhalanie" gotowi do wyborów

Czytaj więcej...W sali Izby Regionalnej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu zostali zaprezentowani kandydaci na wójtów, radnych powiatowych i gminnych Komitetu Wyborczego Wyborców Podhalanie. Ugrupowanie stanowi połączenie wspólnych sił działaczy Związku Podhalan i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dodaj komentarz

Nieprzekupni

Czytaj więcej...20 października w Rogoźniku, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu dokonali zatrzymania 51 - latka, który usiłując wręczyć korzyść majątkową interweniującym funkcjonariuszom znieważył ich słownie.

Dodaj komentarz

Wyróżnienie Samorządowym Oskarem dla Bogusława Waksmundzkiego

Czytaj więcej...W niedzielę 19 października 2014 r., w warszawskiej Galerii Porczyńskich, odbyła się uroczystość wręczenia prestiżowych nagród im. Grzegorza Palki, nazywanych Samorządowymi Oskarami. Przyznaje je Liga Krajowa - organizacja skupiająca samorządowców z całego kraju - za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym i krajowym.

Dodaj komentarz

Czy radnemu się mózg zlasował?

Czytaj więcej...Takie słowa pod swoim adresem usłyszał radny Wojciech Tatar od kolegi z zakopiańskiej Rady Miasta Wawrzyńca Bystrzyckiego.

2 komentarze

Anna Paluch przedstawia kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość

Czytaj więcej...Anna Paluch zaprezentowała listę kandydatów, którzy będą brali udział w nadchodzących wyborach.

Dodaj komentarz

Jolanta Bakalarz kandydatką na burmistrza Nowego Targu

Czytaj więcej...Po raz pierwszy w historii Nowego Targu stanowisko burmistrza starać się będzie kobieta. Jolanta Bakalarz na co dzień jest Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Nowym Targu. Kandydatka reprezentuje KWW Na Rzecz Lepszej Przyszłości Nowego Targu.

3 komentarzy

Referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej nie odbędzie się. Zabrakło podpisów

Czytaj więcej...Powołana komisja, która miała ocenić poprawność wniosku o referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej uznała wniosek za niekompletny. Powodem takiej decyzji jest brak dostatecznej ilości podpisów.

1 komentarz

Próbowali ukraść szlifierkę

Czytaj więcej...Ochrona sklepu Castorama ujęła dwóch mężczyzn w wieku 65 i 32 lata, którzy dokonali kradzieży szlifierki kątowej wraz z zestawem marki Makita o łącznej wartości 547 złotych.

Dodaj komentarz

Pierwsze spotkanie Elżbiety Porębskiej-Mędoń z wyborcami

Czytaj więcej...W Gliczarowie Górnym odbyło się pierwsze spotkanie kandydatki na wójta gminy Biały Dunajec Elżbiety Porębskiej-Mędoń reprezentującej KWW Prawo i Sprawiedliwość z mieszkańcami oraz kandydatami na radnych gminy w tym okręgu Andrzejem Tylką i Janiną Skupień. Obecni byli również kandydaci do rady powiatu Tomasz Dzierzęga i Katarzyna Bieniek. Dodaj komentarz

Wypadek motocyklisty na "Zaborni" (zdjęcia)

Czytaj więcej...Na "Zaborni" ok. 19.00 motocykl zderzył się z samochodem osobowym. W zdarzeniu ucierpiał kierowca jednośladu, który został przetransportowany do szpitala.

Dodaj komentarz

Zespół "Polany" nagrodzony

Czytaj więcej...Szkolny Zespół Pieśni i Tańca "Polany" im. Stanisława Nędzy-Kubińca z Kościeliska otrzymał prestiżową nagrodę okolicznościową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalne gratulacje od minister Małgorzaty Omilanowicz zostaną odczytane w czwartek 13 listopada o godz. 17:00 w Domu Ludowym w Kościelisku podczas okolicznościowego występu.

Dodaj komentarz

Paweł Liszka chce rozmawiać z mieszkańcami

Paweł Liszka, kandydat na burmistrza Nowego Targu zaprasza wszystkich mieszkańców Nowego Targu na spotkanie przy kładce na lotnisko. 2 komentarze

Papieskie posiady (zdjęcia)

Czytaj więcej...W roku jubileuszu 35-lecia wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Nowym Targu prawie w przeddzień 36 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nowotarski Oddział Związku Podhalan zorganizował „papieskie” posiady, których tematem było: „W 35 lecie jubileuszu – Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan”. Gościem posiadów był członek Oddziału - burmistrz Marek Fryźlewicz.

Dodaj komentarz

Fiatem w słup (zdjęcia)

Czytaj więcej...Tuż przed 23.00 w Ludźmierzu doszło do wypadku, w którym poszkodowana została trójka młodych ludzi. Samochód Fiat Uno wypadł z jezdni i wpadł na przydrożny słup i ogrodzenie jednej z posesji w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Leszek Dorula kandydatem na burmistrza Zakopanego

Czytaj więcej...- Leszek Dorula kandyduje na burmistrza Zakopanego - informuje Komitet wyborczy Wyborców Jedno Zakopane. Kandydatura wiceprzewodniczącego Rady Miasta Zakopane kończącej się kadencji zgłoszona została Miejskiej Komisji Wyborczej w czwartek 16 października. 

4 komentarzy

Kazimierz Dzielski kandydatem na wójta gminy Czarny Dunajec

Czytaj więcej...Komitet Wyborczy Wyborców Wspólna Gmina zaprezentował kandydata na wójta gminy Czarny Dunajec. Jest nim Kazimierz Dzielski, były wójt tejże gminy, radny sejmiku wojewódzkiego i poseł na Sejm RP. 

Dodaj komentarz

Zubrzycka oczyszczalnia oficjalnie otwarta

Czytaj więcej...Gmina Jabłonka wzbogaciła się o kolejną nowoczesną oczyszczalnię ścieków, spełniającą wszystkie obowiązujące standardy. 17 października oficjalnie otwarto Oczyszczalnię Ścieków Komunalnych w Zubrzycy Dolnej, która przeszła gruntowną przebudowę i rozbudowę wraz ze zwiększeniem jej przepustowości do Q=625 m3/d. Oczyszczalnia ma służyć obu Zubrzycom - Górnej i Dolnej.

2 komentarze

Dawny budynek Straży Pożarnej dostanie drugie życie

Czytaj więcej...Droga do realizacji Zakopiańskiego Centrum Edukacyjnego, Sportowego i Kulturalnego „Sokół” w dawnym budynku Straży Pożarnej przy ul. Orkana 2a została otwarta. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i Biuro Promocji Zakopanego podpisały umowę o współpracy, mającej doprowadzić do realizacji tej inwestycji. Zaprezentowane zostały również pierwsze wizualizacje obiektu.

Dodaj komentarz

Komisarz Aleksander Babiarz zastępcą komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem

Czytaj więcej...14 października 2014 roku inspektor Marek Woźniczka I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Zakopanem mianował komisarza Aleksandra Babiarza na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
45

stat4u