Start
Aplikacja Góral Info

Wieczorna kolizja w Nowym Targu

Czytaj więcej...Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dzisiaj wieczorem na skrzyżowaniu ul. Ogrodowej z ul. Kazimierza Wielkiego.

3 komentarzy

Gmina Lipnica Wielka wspiera lokalną kulturę

Czytaj więcej...Zakończył się projekt "Wspieranie lokalnej kultury ludowej poprzez zakup strojów ludowych" w gminie Lipnica Wielka. Gminne Centrum Kultury, przy dofinansowaniu Unii Europejskiej, za pośrednictwem Stowarzyszenia Rozwoju Orawy wyposażyło wszystkie gminne zespoły regionalne w stroje.  

Dodaj komentarz

"Zakopianka" od Lubnia do Rabki z gwarancją na realizację

Odcinek S7 od Lubnia do Rabki, popularnej "Zakopianki" to jedna z wielu inwestycji w województwie małopolskim, na które władzom regionu udało się wywalczyć gwarancje podczas negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Pożar budynku gospodarczego w Jurgowie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Płonie zabudowanie gospodarcze w Jurgowie. Na miejsce ciągle przybywają strażacy z okolicznych miejscowości.

Dodaj komentarz

37 - latek nie odpowie za potrącenie

 Czytaj więcej...37 - latek, który kilka dni temu śmiertelnie potrącił 9 - letnie dziecko na ulicy Niwa nie odpowie za spowodowanie wypadku. Zostaną mu postawione zarzuty za ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

5 komentarzy

Wizja lokalna w sprawie zabójstwa sprzed roku

Czytaj więcej...Pod klubem Adhd odbywa się wizja lokalna w sprawie zabójstwa sprzed roku. Weryfikacja w terenie ma ustalić szczegóły zbrodni w sprawie której ciągle toczy się postępowanie.

Dodaj komentarz

Kolejna spółdzielnia socjalna założona przez Powiat Nowotarski

Czytaj więcej...W dniu 11 września 2014 r. miała miejsce sesja Rady Powiatu Nowotarskiego. Głównym tematem posiedzenia było podjęcie uchwały w sprawie powołania spółdzielni socjalnej o nazwie BISTRO. Członkami założycielami spółdzielni są Powiat Nowotarski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii na Podhalu „Powroty”. Druga zakładana przez powiat spółdzielnia, podobnie jak spółdzielnia „U STAROSTY” będzie również świadczyła usługi gastronomiczne, tym razem w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Dodaj komentarz

Wojciech Pawlikowski strażakiem sierpnia

Czytaj więcej...Wojciech Pawlikowski z OSP w Poroninie został wybrany strażakiem sierpnia województwa małopolskiego, który dwukrotnie narażając własne życie wydobywał ludzi z płonącego budynku. Nagrodzony od 14 lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dodaj komentarz

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Czytaj więcej...W Tatrach doszło do kolejnej tragedii. Na przełęczy Pod Chłopkiem wspinający się na szlaku klamrowym mężczyzna zachwiał się i spadł w 150 metrową przepaść.

Dodaj komentarz

Egzaminy na prawo jazdy w Nowym Targu od listopada

Niedawno zakończyła się budowa placu manewrowego oraz budynku biurowego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wedle zapowiedzi, już od 3 listopada w Nowym Targu będzie można zdawać egzaminy na prawo jazdy.

1 komentarz

Zaginiona Natalia Pawlarczyk wróciła do domu - koniec poszukiwań

Czytaj więcej...Policja zakończyła poszukiwania 25 - letniej rabczanki Natalii Pawlarczyk. Zaginiona powróciła do miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Jacek Kalata zapowiada protest okupacyjny w Urzędzie Miasta w Zakopanem

Czytaj więcej...25 września o godz. 12.00 rozpocznie się protest okupacyjny w Urzędzie Miasta w Zakopanem, któremu przewodniczyć będzie Jacek Kalata, lider mieszkańców Furmanowej, walczących o godne traktowanie przez włodarzy miasta, którzy wg protestujących nie robią nic, by rozwiązać problem komunikacyjny w tej części Zakopanego.

2 komentarze

Nowy Targ upamiętnia 75. rocznicę napaści ZSRR na Polskę (zdjęcia)

Czytaj więcej...W Nowym Targu odbyły się uroczystości upamiętniające 75. Rocznicę Napaści ZSRR na Polskę. Obchody miały charakter patriotyczno - religijny.

Dodaj komentarz

Potrącony 9 – latek nie przeżył wypadku. Winny kierowca zgłosił się na komendę

Czytaj więcej...Około godziny 3.00 w Krakowskim szpitalu zmarł chłopiec potrącony wczoraj na Niwie. Sprawca wypadku kilka godzin po zdarzeniu zgłosił się na policję. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, jednak nie wiadomo czy spożył alkohol przed czy po wypadku.

2 komentarze

Pożar w Waksmundzie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Doszczętnie spłonęły zabudowania gospodarcze w Waksmundzie przy ul. Nadwodniej. Pożar, który wybuchł przed godz. 4.00 objął cały budynek. Trwa akcja gaśnicza.

4 komentarzy

Potrącenie 9 - latka na Niwie. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Czytaj więcej...Na nowotarskiej ulicy Niwa doszło do potrącenia 9 - letniego dziecka przez nieznanego kierowcę, który zbiegł z miejsca wypadku.

1 komentarz

Odsłonięcie obelisku "Ocaleni dzięki odważnym" (zdjęcia)

Czytaj więcej...13 września 1944 roku nad Górną Orawą rozegrał się ostateczny dramat bombowca 817 Dywizjonu, 483 Grupy Bombowej, 15 Armii Powietrznej Stanów Zjednoczonych. To właśnie bohaterstwu jego załogi oraz żołnierzy Orawskiej Placówki AK „Limba” i mieszkańców Orawy biorących udział w akcji ratowania amerykańskich lotników poświęcony został obelisk „Ocaleni dzięki Odważnym”. Dodaj komentarz

Nowotarski budżet obywatelski – po pierwszej turze spotkań

Czytaj więcej...Poparcie piętnastu podpisów dla wniosków można zbierać w całym mieście bez ograniczeń jeśli chodzi o okręgi konsultacyjne. Aby cały program Budżetu Obywatelskiego został wdrożony w życie, udział w głosowaniu musi wziąć co najmniej 500 spośród wszystkich Mieszkańców Nowego Targu licząc w sumie dla wszystkich czterech okręgów – to najważniejsze wątpliwości rozwiane podczas spotkań konsultacyjnych zorganizowanych w ubiegłym tygodniu. 

Dodaj komentarz

Jubileuszowy „Poloniarski Osod” w Kościelisku - „Kto mo owce warzy co fce”

Czytaj więcej...Dobiega końca sezon pasterski na tatrzańskich halach. W związku z tym w Kościelisku odbył się jubileuszowy „Polaniarski Osod”, podczas którego odbył się I Międzygminny Konkurs na potrawy z mleka owczego pt. „Kto mo owce, warzy co fce”. 

Dodaj komentarz

Jubileuszowy kongres Euroregionu Tatry z pożegnaniem Elżbiety Bieńkowskiej

Czytaj więcej...Już od 20 lat działa polsko – słowacki transgraniczny związek Euroregion "Tatry". Z racji tej rocznicy na spotkanie do Nowego Targu przyjechali dostojni goście, którzy wspominali ubiegłe dwie dekady oraz wspólnie rozważali nad najbliższą przyszłością stowarzyszenia. Podczas kongresu odbyło się także pożegnanie wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, która od przyszłego tygodnia rozpocznie swoją pracę w Europarlamencie. 

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
43

stat4u