Start
Aplikacja Góral Info

Korki na drogach, wypadki, błoto poślizgowe

Czytaj więcej...Po raz kolejny zima dała o sobie znać. Obfite opady sprawiły, że na podhalańskich drogach można zaobserwować korki, a w rowach samochody. Błoto poślizgowe sprawia, że na drogach jest ślisko, a o wypadek w takich warunkach nie trudno.

Dodaj komentarz

Wojciech Pawlikowski z OSP Poronin - strażakiem roku

Czytaj więcej...Zakończył się konkurs zorganizowany przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego przy współpracy Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Od maja do listopada kapituła wybrała 7 strażaków miesiąca. Wśród nich był strażak roku - Wojciech Pawlikowski, który strażakiem miesiąca został w sierpniu.

1 komentarz

Wpadł podczas kontroli drogowej, miał przy sobie broń

Czytaj więcej...W nocy z 22 na 23 stycznia o godz. 3:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 2 Lipnicy Małej 48 - letniego mieszkańca Jabłonki. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono broń myśliwską.

1 komentarz

Policjanci zatrzymali złodzieja - włamywacza

Czytaj więcej...18 stycznia o godz. 18:00 do Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zgłosiła się mieszkanka Piekielnika, która złożyła zawiadomienie o włamaniu do jej domu, z którego zostały skradzione pieniądze w kwocie 300 złotych.

Dodaj komentarz

Dzień Babci i Dziadka w Harkabuzie (zdjęcia)

Czytaj więcej...22 stycznia w Remizie OSP w Harkabuzie miała miejsce uroczystość, na którą większość mieszkańców czeka cały rok: obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z Rodzinnym Konkursem Kolęd i Pastorałek (w tym roku był to już XIV konkurs).

Dodaj komentarz

Bakteria E. coli w Chochołowie

Woda w Chochołowie jest niezdatna do spożycia przez ludzi. O fakcie tym informuje Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu. 1 komentarz

Program nauki pływania dla dzieci z Gminy Nowy Targ

Po raz kolejny Gmina Nowy Targ bierze udział w projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki pn. „Umiem pływać” skierowanym do uczniów klas I- III szkół podstawowych.

Dodaj komentarz

Inauguracja Parady Gazdowskiej odwołana

Czytaj więcej...W niedzielę 25 stycznia w Murzasichlu na polanie Lichajówki miała być zainaugurowana kolejna edycja popularnej Parady Gazdowskiej. Jednak z braku odpowiedniej pogody - braku śniegu, kumoterki zostały odwołane.

Dodaj komentarz

V edycja Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia"

Czytaj więcej...Mały jubileusz obchodzi konkurs historyczny „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia”skierowany do uczniów szkół średnich z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego,limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego organizowany przez posła na Sejm RP Andrzeja Romanka przy współpracy Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie oraz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu,

3 komentarzy

Dzień Babci i Dziadka w Podczerwonem

Czytaj więcej...21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w związku z Dniem Babci i Dziadka. To właśnie im dzieci w wielu szkołach w Polsce organizują przedstawienia, akademie. Jest to także dobry okres, by zaprezentować jasełka bożonarodzeniowe.

 

Dodaj komentarz

Nowy samochód strażacki OSP Szczawnica

Czytaj więcej...Ochotnicza Straż Pożarna w Szczawnicy została doposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Benz Atego. Samochód został wyprodukowany w 2014 r. posiada napęd 4 x 4, zabudowa pojazdu metalowo-kompozytowa. Jest wyposażony w zbiornik wody do 3500 dm³ , oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 360 dm³. Dodatkowe wyposażenie które posiada, to linia szybkiego natarcia wysokociśnieniowa z prądownicą wodno-pianową, działko wodno -pianowe, instalacja zraszacza, maszt oświetleniowy oraz wyciągarka. Załoga pojazdu wraz z kierowcą stanowi 6 osób. Samochód posiada świadectwo dopuszczenia wystawione przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.

Dodaj komentarz

"Godny Cas" w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (zdjęcia)

Czytaj więcej...Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert „Godny cas. Obrzędy Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowany przez Grzegorza Watychę, burmistrza Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz Zespół Góralski „Młode Podhale” działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Dodaj komentarz

12 milionów dla górskich ratowników

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podpisało umowy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego.

Dodaj komentarz

Zatrzymanie w Chyżnem

Czytaj więcej...W miniony weekend funkcjonariusze Śląsko - Małopolski Oddział Straży Granicznej zatrzymał w Chyżnem obywatela Polski poszukiwanego przez policję.

Dodaj komentarz

Remont klatki schodowej, korytarza i toalet w budynku OSP w Czarnym Dunajcu

Czytaj więcej...Budynek Remizy OSP w Czarnym Dunajcu to bardzo popularne miejsce. Na dole znajdują się garaże dla samochodów pożarniczych i zaplecze dla miejscowych strażaków. Na piętrze mieści się sala widowiskowa Centrum Promocji i Kultury w Czarnym Dunajcu, natomiast na poddaszu znajdują się pomieszczenia biurowe dla CKiP.

Dodaj komentarz

III Szaflarzańskie Kolędowanie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Już po raz trzeci Szaflarzanie spotkali się w kościele parafialnym podczas koncertu kolęd pod nazwą "Szaflarzańskie Kolędowanie".

 

Dodaj komentarz

Nowotarscy policjanci zatrzymali sprawców rozboju na sklep spożywczy

Czytaj więcej...Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy napadli w piątek 16 stycznia na 2 nowotarskie sklepy. 

1 komentarz

Kamil Stoch znowu na szczycie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Kamil Stoch po raz 14. stanął na najwyższym stopniu podium, a co ważniejsze, dokonał tego przed własną publicznością oddając 2 długie skoki na 134 i 133 metry.

1 komentarz

Uczniowie z Krościenka na Małopolskiej Gali Wolontariatu

Czytaj więcej...14 stycznia wolontariusze Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku wzięli udział w Małopolskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym EXPO w Krakowie. Otrzymali wyróżnienie.

Dodaj komentarz

Jazda hokejowa dla najmłodszych

Czytaj więcej...Na lodowisku w Czarnym Dunajcu rozpoczęły się zajęcia jazdy hokejowej, które prowadzi Marek Batkiewicz - wieloletni bramkarz Podhala Nowy Targ, olimpijczyk, reprezentant Polski.

8 komentarzy


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 50

stat4u