Start
Aplikacja Góral Info
PWS 2014

Dachowanie w Ludźmierzu (zdjęcia)

Czytaj więcej...Dwa samochody osobowe w przydrożnym rowie, 3 osoby w szpitalu to bilans dzisiejszego wypadku, do którego doszło w Ludźmierzu przy drodze relacji Czarny Dunajec - Nowy Targ.

Dodaj komentarz

Znamy już tegorocznych laureatów Marki Tatrzańskiej

Czytaj więcej...Na uroczystej gali w „Jasnym Pałacu”, siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoji, Promocji i Kultury poznaliśmy tegorocznych zwycięzców konkursu Marki Tatrzańskiej. Tatrzańska Marka jest to lokalny certyfikat jakości, ustanowiony przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem. Ma przyczynić się do gwarantowania najwyższej jakości usług i produktów oferowanych  nabywcom,  obronić ich przed podróbkami i tandetą, a także - co nie mniej  ważne - podnosić prestiż i wizerunek nagrodzonych

Dodaj komentarz

Okradli mieszkanie koleżanki

Czytaj więcej...22 - letni mężczyzna i 25 - letnia kobieta okradli mieszkanie koleżanki, która użyczyła im mieszkanie. Zabrali niemal całe wyposażenie mieszkania adaptacyjnego. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 9.000 złotych.

Dodaj komentarz

Zderzenie w Skawie (zdjęcia)

Czytaj więcej...Ok. godz. 19.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, policja i straż pożarna.

1 komentarz

Tatrzański Klub Niezależnych popiera Leszka Dorulę

Czytaj więcej...Zbliża się II tura wyborów samorządowych, które wyłonią m.in. burmistrza Zakopanego. O stanowisko to ubiegają się Janusz Majcher i Leszek Dorula. Kandydaci walczą o poparcie mieszkańców miasta, a zwłaszcza stowarzyszeń i klubów działających na tym terenie. Jako pierwszy swoje stanowisko podało Stowarzyszenie Tatrzański Klub Niezależnych. Jego członkowie opowiedzieli się za kandydaturą Leszka Doruli.

5 komentarzy

Zaginęła Aneta Stoch

Czytaj więcej...Rodzina i Policja poszukują 17 letniej Anety Stoch z Odrowąża, która 7 listopada 2014 roku wyszła z domu do szkoły i do chwili obecnej nie powróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. 

Dodaj komentarz

4 reprezentantów z Podhala w sejmiku

Wojewódzka Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego. Pierwsze miejsce zdobyło Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 36,7% głosów, drugie Platforma Obywatelska, która zdobyła 28,3%, natomiast trzecie przypadło Polskiemu Stronnictwu Ludowemu z wynikiem 20%.

1 komentarz

Miał 3 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Czytaj więcej...Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali w Leśnicy nietrzeźwego kierowcę, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

Powiat tatrzański - PiS z największą ilością mandatów

Powiatowa Komisja Wyborcza w Zakopanem także zaprezentowała wyniki. W powiecie tatrzańskim w 3 okręgach wybierano 19 radnych spośród 212 kandydatów reprezentujących KW Prawo i Sprawiedliwość, KW Platforma Obywatelska RP, KW Tatrzański Klub Niezależnych, KWW "Jedność Tatrzańska", KWW Prawicy Podhalańskiej, KWW tatrzańskie Przymierze, KWW Twoje Zakopane i KWW Jedno Zakopane.

Dodaj komentarz

Zmiany w oznaczeniach pojemników na śmieci

Urząd Miasta w Nowym Targu informuje, iż w wyniku rozstrzygniętego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie miasta Nowy Targ w/w usługa będzie realizowana przez dotychczas obsługujące Konsorcjum Firm: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Empol” Sp. z o. o. oraz IB Sp. z o.o., przez okres trzech lat.

Dodaj komentarz

Skład nowej rady powiatu nowotarskiego

Powiatowa Komisja Wyborcza w Nowym Targu ogłosiła wyniki wyborów do rady powiatu nowotarskiego, które wyłoniły 29 radnych na kolejną kadencję 2014 - 2018.

2 komentarze

Gmina Szaflary - porozumienie Szkaradzińskiego, Wilkusa, Szczerby i Kustwana w walce ze Ślimakiem

Czytaj więcej...Jeszcze nie tak dawno byli kontrkandydatami, a dzisiaj są sojusznikami o rozwój gminy Szaflary. Wspólną konferencją i porozumieniem chcą wesprzeć Rafała Szkaradzińskiego, który uzyskał najlepszy wynik wśród oponentów Stanisława Ślimaka, dotychczasowego wójta gminy Szaflary.

4 komentarzy

Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w związku z porozumieniem koalicyjnym KW Prawica Powiatu Nowotarskiego, KW Razem Podhale Orawa Spisz i KWW Podhalanie

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników samorządowych, ale na podstawie nieoficjalnych informacji wiadomo już kto zasiądzie w radzie powiatu nowotarskiego. Na podstawie tych wyników powstała koalicja KW Prawica Powiatu Nowotarskiego, KW Razem Podhale Orawa Spisz i KWW Podhalanie. Z tego faktu niezadowoleni są radni, którzy zdobyli największą ilość głosów, ale nie mają przewagi koalicyjnej. Mowa o reprezentantach Prawa i Sprawiedliwości, dla których przypadło 11 mandatów. W związku z tym Anna Paluch, powiatowa przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości wystosowała oświadczenie, które prezentujemy w całości.

4 komentarzy

Plac zabaw dla małych dzieci oddany do użytku (zdjęcia)

Czytaj więcej...Z dużym poślizgiem czasowym wykonano i oddano do użytku dziatwie przedszkolnej i szkolnej Plac Zabaw w centrum Krempach.

Dodaj komentarz

Podejrzani o napad na kantor w Jabłonce zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące

Czytaj więcej...Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych o dokonanie napadu na kantor w Jabłonce na okres 3 miesięcy. 4 mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Groził nożem, wymuszając zakup piwa

Czytaj więcej...Do aresztu na trzy miesiące trafił sprawca wymuszenia rozbójniczego, którego niespełna w godzinę zatrzymali zakopiańscy policjanci. Za popełnione przez mężczyznę przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

19 - latek z narkotykami

Czytaj więcej...14 listopada o godz 16:00 w Podszklu, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu dokonali zatrzymania 19 - letniego mieszkańca tejże miejscowości, u którego ujawniono marihuanę, kokainę i amfetaminę.

Dodaj komentarz

Porozumienie Prawicy Powiatu Nowotarskiego, KWW Podhalanie i KW Razem Podhale Orawa Spisz - szeroka koalicja w powiecie nowotarskim?

Czytaj więcej...Jeszcze nie znamy oficjalnie wyników, ale na podstawie danych z gminnych komisji można już wyliczyć ilość radnych w powiecie nowotarskim. W związku z tym trwają rozmowy między klubami na temat koalicji, a co za tym idzie, obsady stanowisk.

8 komentarzy

Kampania wyborcza zakończona - kto to wszystko posprząta?

Czytaj więcej...Dla większości kandydatów wyborów samorządowych niedzielny wieczór zakończył trwającą od kilku miesięcy kampanię wyborczą. W reszcie przypadków zadecyduje rozegrana za dwa tygodnie druga tura. Jednak przechadzając się po ulicach można stwierdzić, że polityczna reklama nadal trwa – porozklejane plakaty, rozwieszone banery, porozkładane ulotki. Ile czasu potrzeba, aby z codziennego widoku zniknęły efekty kampanii wyborczej?

1 komentarz

Druga tura wyłoni wójta Łapsz

Czytaj więcej...O stanowisko wójta gminy Łapsze Niżne w drugiej turze rywalizować będą obecny wójt Paweł Dziuban oraz radny Jakub Jamróz.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
47

stat4u