Start
Aplikacja Góral Info
Kwartalnik Pieniny

Kazimierz Dzielski przedstawia swój program

Czytaj więcej...Jednym z kandydatów na wójta gminy Czarny Dunajec jest Kazimierz Dzielski, który już pełnił tę funkcję. Był poprzednikiem urzędującego wójta Józefa Babicza.

Dodaj komentarz

Nowy asfalt w Ratułowie

Czytaj więcej...Na trasie Czarny Dunajec - Poronin w miejscowości Ratułów została wylana nowa nawierzchnia asfaltowa. Remontem zajęła się firma Podhalańskie Drogi z Nowego Targu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 683 334,79 zł.

1 komentarz

Kazimierz Bielak kandydatem na wójta gminy Spytkowice

Czytaj więcej...Jedną z gmin, w której na pewno dojdzie do zmiany jest gmina Spytkowice. Franciszek Sidełko, dotychczasowy wójt postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Powalczy o funkcję radnego powiatu nowotarskiego. O stanowisko wójta tej gminy ubiega się trzech kandydatów. Jednym z nich jest Kazimierz Bielak, doświadczony samorządowiec pełniący od dwóch kadencji funkcję radnego powiatu nowotarskiego.

Dodaj komentarz

4 filary programem wyborczym Jolanty Bakalarz (zdjęcia)

Czytaj więcej...W sali Euroregionu Tatry odbyła się prezentacja Jolanty Bakalarz ubiegającej się o stanowisko burmistrza Nowego Targu. Kandydatka wraz z Komitetem Wyborczym Na Rzecz Lepszej Przyszłości Nowego Targu zaprezentowała swój program wyborczy w skład którego wchodzą cztery priorytetowe punkty. Są nimi czyste i przyjazne miasto, sprawny i bezpieczny transport, przedsiębiorczość i nowe miejsca pracy oraz kultura, tradycja i rzemiosło.

1 komentarz

Jarosław Gowin na Podhalu

Czytaj więcej...27 października (poniedziałek) Prezes Polski Razem, Jarosław Gowin odwiedzi Zakopane i Nowy Targ.

1 komentarz

Kolejna ścieżka rowerowa oddana do użytku (zdjęcia)

Czytaj więcej...- W dniu dzisiejszym materializuje się kolejny etap wizji, która powstała 10 lat temu, żeby Polskę i Słowację połączyła ścieżka rowerowa – mówił naczelnik Wydział Infrastruktury Społecznej i Promocji nowotarskiego magistratu Marcin Jagła podczas otwarcia trasy rowerowej w sąsiedztwie dawnej stacji kolejowej Nowy Targ Fabryczny. Oddana do użytku droga jest częścią realizowanego 250 - kilometrowego szlaku biegnącego wokół Tatr.

Dodaj komentarz

Srebrne i Brązowe Krzyże Zasług podczas sesji Rady Gminy Czarny Dunajec

Czytaj więcej...Podczas przedostatniej w tej kadencji sesji Rady Gminy Czarny Dunajec w obecności radnych i wójtów zostały przyznane Srebrne i Brązowe Krzyże Zasług za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i działalność na rzecz społeczności lokalnej. Odznaczenia zostały nadane przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a wręczał je wicewojewoda Andrzej Harężlak w towarzystwie wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza i przewodniczącej Rady Gminy Beaty Anny Palenik.

Dodaj komentarz

KW Razem Podhale Spisz Orawa prezentuje swoich kandydatów i dokonania

Czytaj więcej...Na kolejnej konwencji wyborczej w sali Euroregionu Tatry zostali zaprezentowani kandydaci z ramienia KW Razem Podhale Spisz Orawa. Komitet, który w kończącej się kadencji miał osiem mandatów, 16 listopada zamierza powalczyć o dziesięć.

Dodaj komentarz

Jesienna depresja w Zakopanem. Policjanci interweniowali 86 razy

Czytaj więcej...W minionym tygodniu tatrzańscy policjanci interweniowali aż 86 razy. Kłótnie, awantury, zakłócenie ciszy nocnej, nietrzeźwi na ulicy i przemoc domowa to tylko część zdarzeń z jakimi funkcjonariusze spotkali się na służbie.

Dodaj komentarz

Fasiągi z Morskiego Oka za ciężkie?

Czytaj więcej...Dzisiaj na drodze do Morskiego Oka przeprowadzono badania, które mają pokazać, czy konie nie pracują zbyt ciężko. Badania rozpoczęto od zważenia wozów. Jeszcze przed ważeniem twierdzono, że waga wozu to około 540 kg. Waga jednak pokazała 798 kg. Taką różnicą nie są zaskoczeni obrońcy praw zwierząt, którzy o komisyjne ważenie walczyli kilka lat. - Nigdy to się nie udało, teraz już wiemy dlaczego. Nasze ekspertyzy liczyliśmy dla wozu o masie 540 kg. Przy takiej masie obciążenia dla koni są znacznie większe - mówi Anna Plaszczyk z Fundacji Viva.

1 komentarz

Biała droga do Morskiego Oka

Czytaj więcej...Jesień w górach daje się we znaki. Ostatnie dni dla mieszkańców Podhala są obfite w deszcz, natomiast w bliskim sąsiedztwie Tatr można zaobserwować pierwsze opady śniegu.

Dodaj komentarz

Sprawa "patelni" trafi na wyższy szczebel

Czytaj więcej...- Ponawiamy prośbę, aby zająć się sprawą „patelni”. Problem narasta choć wydawać by się mogło, że powinno być odwrotnie. Zagrożenie istnieje nie tylko na „Zakopiance”, ale także na drogach bocznych i to jest głównym powodem naszej interwencji. Prosimy o podjęcie jakiś działań w tej sprawie – apelował na połączonej komisji bezpieczeństwa, infrastruktury i geodezji Bogusław Czyszczoń, reprezentujący mieszkańców Chabówki.

Dodaj komentarz

Konwencja wyborcza PWS (zdjęcia)

Czytaj więcej...Zebrani w sali Ośrodka Współpracy Polsko-Słowackiej Euroregionu „Tatry” wysłuchali prezentacji kandydatów na wszystkie szczeble samorządu wystawianych, lub popieranych przez Komitet Wyborczy Wyborców Podhalańskiej Wspólnoty Samorządowej. Głównym bohaterem spotkania był kandydujący na burmistrza Marek Fryźlewicz.

Dodaj komentarz

Uroczystość 15 – lecia gimnazjum w Krempachach (zdjęcia)

Czytaj więcej...Krempaskie  Gimnazjum Publiczne Nr.1 im. Jana Pawła II corocznie w połowie  października obchodzi Święto Patrona. W tym roku jest to podwójna uroczystość, gdyż szkoła obchodzi już 15 - lecie istnienia.

Dodaj komentarz

Dla dobra mieszkańców

Czytaj więcej...Bogusław Jerzy Jazowski to obecny wójt gminy Lipnica Wielka. W zbliżających się wyborach postanowił powalczyć o reelekcję. W związku z tym przyszedł czas na podsumowanie kadencji.

Z Bogusławem Jerzym Jazowskim, obecnym wójtem ubiegającym się o reelekcję rozmawia Piotr Duraj.

Dodaj komentarz

54 - latka pod kołami Transportera

Czytaj więcej...Wczoraj około 11:30 przy ulicy Królowej Jadwigi doszło do potrącenia 54 - latki. Kobieta doznała złamania kości czaszki i wstrząśnienia mózgu.

Dodaj komentarz

Grzegorz Niezgoda podsumowuje kadencję

Czytaj więcej...Z Grzegorzem Niezgodą, burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica rozmawia Alina Lelito.

1 komentarz

Jest pozwolenie na budowę ochrony przeciwpowodziowej w Szczawnicy

Czytaj więcej...- Właśnie dzisiaj wydane zostało przez Wojewodę Małopolskiego pozwolenie na budowę obejmujące przebudowę i remont zabezpieczeń przeciwpowodziowych na Grajcarku na odcinku od stacji PKL do zapory przeciwrumoszowej przy OHP. Może nie jest to inwestycja tak spektakularna jak Plac Dietla, czy promenada, ale śmiem twierdzić, że jest to jedna z najważniejszych zadań ostatniej dekady, które przygotowujemy do realizacji - cieszy się burmistrz Grzegorz Niezgoda. - Dwa lata przygotowań, ekspertyz, uzgodnień i pozwoleń, to czas bardzo krótki jak na opracowanie dokumentacji tak wielkiej i tak trudnej inwestycji. Te ostatnie dwa lata wypełniliśmy dziesiątkami telefonów oraz wizyt w instytucjach, od których zależało szybkie zaopiniowanie przyjętych rozwiązań projektowych.

Dodaj komentarz

Nowa Biała z nową salą gimnastyczną (zdjęcia)

Czytaj więcej...21 października odbyło się uroczyste  poświęcenie  i oddanie do użytku publicznego nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowej Białej.

Dodaj komentarz

Grzegorz Watycha: Rozbijmy panujący w Nowym Targu układ

Czytaj więcej...- Wydaje się, że po tak długim okresie sprawowania władzy przez obecną ekipę przyszedł czas na zmiany choćby dla dania miastu świeżego oddechu, powiewu czegoś innego, bo inaczej miasto będzie się dusić. Stąd nasza oferta. Tu i teraz jest czas na to, by Nowy Targ dał sobie szansę i postawił na coś innego - mówił Grzegorz Watycha podczas spotkania, na którym zaprezentował swoją kandydaturę na burmistrza. Ubiegający się o stanowisko włodarza miasta chce zakończyć 18 – letnią kadencję Marka Fryźlewicza, który jego zdaniem marnotrawi miejskie pieniądze i nie działa dla dobra Nowego Targu.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
46

stat4u