Start
Aplikacja Góral Info

Karambol na "chyżniance" (zdjęcia)

Czytaj więcej...Do groźnego wypadku drogowego doszło dzisiaj na krajowej "siódemce" w Skawie, gdzie zderzyły się 3 samochody osobowe na nowotarskich, suskich i niemieckich numerach.

Dodaj komentarz

Nowy radiowóz dla komisariatu w Rabce

Czytaj więcej...W Komisariacie Policji w Rabce Zdroju, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu zakupionego z „Funduszu Wsparcia Policji”. Tym razem Urząd Miasta w Rabce Zdroju dofinansował zakup radiowozu kwotą 32 500, drugie tyle zostało sfinansowane ze środków policji.

Dodaj komentarz

Wypadek na skrzyżowaniu Klikuszówki z Zakopianką (ZDJĘCIA)

Czytaj więcej...Na przecięciu Klikuszówki z Krakowską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na obecną chwilę ruch na Zakopiance jest zablokowany.

Dodaj komentarz

Poszukiwana 14 - letnia nowtarżanka

Czytaj więcej...Rodzina i policja poszukuje 14 - letniej nowotarżanki, Agnieszki Jantos, która w dniu 26 listopada 2014 roku samowolnie oddaliła się z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Nowym Sączu i do chwili obecnej nie powróciła. 

Dodaj komentarz

Kolejny most wykonany przez Wojsko Polskie oddany do użytku

Czytaj więcej...Mieszkańcy Rokicin Podhalańskich mogą już korzystać z nowej przeprawy przez rzekę Raba. Obiekt łączy dwie części miejscowości oraz Rokiciny Podhalańskie z innymi sołectwami, stanowi również połączenie z drogą krajową E7. Podobnie jak cztery poprzednie obiekty, także i ten wykonany został przez Jednostkę Inżynieryjną Wojska Polskiego z Niska, dzięki środkom z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Dodaj komentarz

Andrzej Skupień i Mateusz Nędza - Kubiniec wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Tatrzańskiego

Czytaj więcej...Podczas II sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego wybrano zastępców przewodniczącego Rady. Wspólnie zdecydowano, że obok Edwarda Tybora zasiądą Andrzej Skupień i Mateusz Nędza - Kubiniec.

Dodaj komentarz

Angelika Chowaniec awansowała na porucznika

Czytaj więcej...22 listopada na Placu Marszałka Piłsudskiego na Grobie Nieznanego Żołnierza pochodząca z Poronina Angelika Chowaniec otrzymała promocję oficerską. Dziś podczas sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego odebrała gratulację z racji zdobytego awansu.

Dodaj komentarz

Straż miejska z nowym alkomatem

Czytaj więcej...Podczas konferencji prasowej u burmistrza Leszka Doruli, został zaprezentowany nowy alkomat, który znajdzie się na wyposażeniu zakopiańskiej straży miejskiej. Z zakupionego sprzętu będą mogli korzystać turyści, którzy będą chcieli się upewnić czy są zdolni, aby wsiadać za kółko. 

Dodaj komentarz

Święta w Zakopanem bez tradycyjnej szopki

Czytaj więcej...W te święta przed zakopiańskim Urzędem miasta nie będzie można podziwiać ustawianej co rocznie szopki. Powodem takiej zmiany jest wypożyczenie figur do Pałacu Prezydenckiego.

Dodaj komentarz

ARiMR w nowej siedzibie od 2 stycznia

Czytaj więcej...Informacja dla wszystkich rolników z powiatu nowotarskiego. Powiatowe Biuro ARiMR zmienia siedzibę. Od 2 stycznia 2015 r. siedziba agencji będzie mieścić się w Nowym Targu przy ul. Składowej.

Dodaj komentarz

Kolejne obiekty drogowe w gminie Jabłonka oddane do użytku

Czytaj więcej...

13 grudnia oddano do użytku 5 inwestycji ważnych dla mieszkańców gminy Jabłonkai: droga Orawka – Studzianki, most na rzece Czarna Orawa w Matonogach w Jabłonce, most „Do Trójcy” na Potoku Zubrzyckim w Zubrzycy Dolnej, most „Do Steców” na potoku Syhlec w Lipnicy Małej oraz droga tzw. Dylówka w Lipnicy Małej łącząca Lipnicę Małą z drogą Rajsztag, Lipnicą Wielką, Zubrzycą Górną, Zawoją, Suchą Beskidzką i Śląskiem. Droga ta otwiera drzwi Orawie na północ kraju.

Dodaj komentarz

Wieczorna kolizja w Nowym Targu (zdjęcia)

Czytaj więcej...Na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i al. Kopernika doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych. 

Dodaj komentarz

Stypendium PRM dla Joanny z ZSCKR Nowy Targ

Czytaj więcej...Joanna Broźna, uczennica klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu znalazła się w gronie najlepszych uczniów w Polsce.

Dodaj komentarz

„Świąteczny prezent” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla PPWSZ

Czytaj więcej...Na podstawie decyzji wydanej 11 grudnia, która dotarła w czwartek 18 grudnia do siedziby PPWSZ, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku „turystyka i rekreacja”.

Dodaj komentarz

Order Świętego Mikołaja dla szkoły w Podszklu

Czytaj więcej...

6 grudnia w OCK w Jabłonce Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu otrzymała Order Świętego Mikołaja przyznawany tym, którzy są bezinteresownie oddani w swojej pracy dla innych. Ta specjalna nagroda przyznawana jest corocznie osobom lub instytucjom, które poprzez swoją pracę i posługę innym kontynuują dzieło Św. Mikołaja.

Dodaj komentarz

KOKNRETNA Wigilia W Hotelarzu (zdjęcia)

Czytaj więcej...

Kolejny już raz, w minioną niedzielę, Stowarzyszenie Ludzi Pozytywnie Myślących KONKRET zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób zaproszonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakopanem. Tradycyjnie, Wigilia odbyła się w auli Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych, gdzie gościło około 100 osób. Była modlitwa, poczęstunek i dużo pozytywnej energii. Nie zabrakło także upominków dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Lodowisko w Czarnym Dunajcu czynne od 20 grudnia

Czytaj więcej...20 grudnia rusza lodowisko w Czarnym Dunajcu przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu

2 komentarze

Więcej szczęścia jest w dawaniu... - Szlachetne Paczki rozdane

Czytaj więcej...

 

 

 

Od piątkowego popołudnia 12 grudnia do wieczora w niedzielę 14 rabczańscy wolontariusze Szlachetnej Paczki pracowali nad tym, by każda z wybranych do udziału w projekcie rodzin otrzymała przygotowane przez darczyńców prezenty, zaś Ci mogli poczuć, że włączyli się w dzieło mądrej pomocy.

1 komentarz

Leśna kolizja w Czarnym Dunajcu

Czytaj więcej...W lesie Baligówka na granicy Czarnego Dunajca i Piekielnika kierowca samochodu osobowego wypadł z drogi.

Dodaj komentarz

Nietrzeźwy kierowca potrącił kobietę

Czytaj więcej...Wczoraj przed godz. 17.00 w Nowym Targu na ul. Szaflarskiej, 41-letni mieszkaniec Nowego Targu, w rejonie przejścia dla pieszych, potrącił 61 - letnią kobietę.

Dodaj komentarz


 
Dwutygodnik Góral Info Extra
Aktualne wydanie - nr 
49

stat4u