Start
Extra OSP

Czystsze ulice dzięki skazańcom

Podczas konferencji prasowej Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu, przedstawił sprawozdanie z prac społecznych wykonywanych przez skazanych za drobne przestępstwa i wykroczenia. W ubiegłym roku, każdego miesiąca kilkanaście osób przepracowywało po kilkaset godzin w ramach tego programu.

Dodaj komentarz

Nietrzeźwy z Waksmunda próbował wręczyć łapówkę

Policjanci zatrzymali mieszkańca Waksmunda, który awanturował się będą w stanie nietrzeźwym. Podczas przewożenia zatrzymanego na badanie krwi, mężczyzna próbował wręczyć łapówkę, aby uniknąć kary.

Dodaj komentarz

Złodziej z Zakopanego zatrzymany pod Łodzią

Czytaj więcej...Policjanci zatrzymali złodzieja, który w Zakopanem dopuścił się kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych kilkanaście godzin później, w miejscowości Janki w województwie Łódzkim. Za takie przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Dodaj komentarz

Stłuczka w Spytkowicach (zdjęcia)

Czytaj więcej...SPYTKOWICE: Wczoraj w godzinach popołudniowych miało miejsce zderzenie dwóch samochodów w Spytkowicach obok sklepu ogrodniczego "Skalniak". Mieszkaniec Rokicin Podhalańskich uderzył w tył samochodu kierowanego przez mężczyznę ze Spytkowic.

Dodaj komentarz

Skontrolowali 402 kierowców

Czytaj więcej...Podczas akcji "trzeźwość" prowadzonej na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci mieli za zadanie wyeliminować z ruchu drogowego kierowców prowadzących na „podwójnym gazie”. Łącznie skontrolowano 402 kierowców i tylko jeden był pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

Inauguracja sezonu pasterskiego w Ludźmierzu (zdjęcia)

Czytaj więcej...Bacowie weszli w kolejny rok pasterski z błogosławieństwem w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu. Podczas uroczystej mszy świętej góralom zostały wręczone sajty do zapalenia pierwszej watry w bacówce i kalendarze. Ci w podzięce ofiarowali własnoręcznie wykonane produkty z sera owczego.

Dodaj komentarz

Nielegalna śliwowica w Zakopanem

Czytaj więcej...Zakopiańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 48-letniego mieszkańca Bytomia, który oferował na "Targowicy", alkohol reklamowany jako "łącka śliwowica". Zatrzymany został na Gubałówce.

Dodaj komentarz

Nojładniyjso Tradycyjno Kosołecka w Łopusznej (zdjęcia)

Czytaj więcej...ŁOPUSZNA: Parafii Przenajświętszej Trójcy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej przy okazji święcenia pokarmów, zorganizowały "I Konkurs Nojładniyjso Tradycyjno Kosołecka".

Dodaj komentarz

Wesołego Alleluja

Dodaj komentarz

Triduum Paschalne w Rabce-Zdroju

Czytaj więcej...RABKA-ZDRÓJ: Wczoraj w w kościele św Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju rozpoczęło się Triduum Paschalne. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Paweł Duźniak wraz z wikariuszami ks. Andrzejem Famułką, ks. Józefem Zwolińskim i ks. Arturem Chrostkiem. Uroczystości uświetnił chór parafialny Wniebogłosy kierowany przez braci Kowalczyków z Chabówki.

Dodaj komentarz

Tragiczny finał poszukiwań w Piekielniku

PIEKIELNIK: Zakończyły się  poszukiwania mieszkańca Piekielnika, który zaginął w sobotę w borach piekielnickich. Niestety mężczyzna został odnaleziony martwy.

Dodaj komentarz

Plebiscyt Extra OSP Podhala, Orawy, Spisza i Pienin 2014

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej edycji plebiscytu Extra OSP Podhala, Orawy, Spisza i Pienin, w której wybrana zostanie najlepsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej 2014 r. wg czytelników Gazety Góral Info Extra i widzów Telewizji Podhale. Dla zwycięskiej jednostki przewidziana jest moc nagród:

Fot. OSP Pcim 

 

 

 

"Wnoszę, aby nadać pływalni w Nowym Targu nazwę „FALA”

Z powodu odmowy udzielenia głosu na dzisiejszym otwarciu pływalni w Nowym Targu, prezes Stowarzyszenia Fala, Grzegorz Watycha wystosował oświadczenie do mediów z treścią przemówienia, które miał zamiar dziś wygłosić. Poniżej cała treść oświadczenia.

Dodaj komentarz

V Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Czytaj więcej...ZAKOPANE: W dniach 10 - 17 sierpnia odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Na Dolnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. V Europejskie Targi Produktów Regionalnych po raz kolejny będą się odbywać pod patronatem Gazety Góral info Extra.

Dodaj komentarz

Basen otwarty, burmistrz w wodzie (zdjęcia)

Czytaj więcej...NOWY TARG: W środę 16 kwietnia miało miejsce oficjalne otwarcie pływalni miejskiej w Nowym Targu. Jak podkreślił burmistrz Marek Fryźlewicz basen, którego budowa pochłonęła kilka lat starań i wysiłków, wreszcie udało się oficjalnie oddać do użytku publicznego.

3 komentarzy

Policjanci przejęli 50 działek dilerskich

Czytaj więcej...ZAKOPANE: 3 lata więzienia grożą mieszkańcowi powiatu sędziszowskiego, któremu zarzuca się posiadanie narkotyków. 21-letni mężczyzna został zatrzymany w pobliżu ulicy Bronisława Czecha w Zakopanem przez zakopiańskich policjantów.

Dodaj komentarz

Ornela Gut odnaleziona

Czytaj więcej...Poszukiwana 15 letnia Ornela Gut, która od 12 kwietnia nie nawiązywała kontaktu z rodzina, została odnaleziona. Dziewczyna w tym czasie przebywała na terenie Maniów. Jak informuje st. asp. Roman Wolski, rzecznik policji w Nowym Targu, nieletnia została przekazana pod opiekę rodziców. Policja dziękuje za pomoc w odnalezieniu.

2 komentarze

Falsztyńska strażnica z dotacją

Czytaj więcej...Gmina Łapsze Niżne pozyskała środki na remont remizy OSP Falsztyn w ramach programu „Małopolskie Remizy” prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Starostwo otwarte i poświęcone

Czytaj więcej...NOWY TARG: W obecności wielu gości poświęcony został i oficjalnie otwarty nowy budynek Starostwa Powiatowego w Nowym Targu przy ul. Bolesława Wstydliwego, który mieści się w dawnym budynku Bursy Gimnazjalnej.

Dodaj komentarz

Zaginęła nieletnia nowotarżanka

Czytaj więcej...Trwają poszukiwania nieletniej nowotarżanki, która w dniu 12  kwietnia  2014 roku wyszła z domu około godz.11.00 i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Dodaj komentarz
stat4u